Jumtu tīrīšana un mazgāšana no sūnām un aļģēm

   Lai kāda klājuma tipa nebūtu jumts, ar laiku tas apaug ar aļģēm un sūnām. Vispirms jau tas zaudē vizuālo pievilcību. Taču būtiskākais nav redzams.

Jumta mazgāšana

Sūnas uz jumta var sabiezēt zem bitumena dakstiņu šuvēm un veicināt dakstiņu pacelšanos. Līdz ar to tiek bojāts jumta klājuma veselums. Tas savukārt var novest pie mitruma sūkšanās jumta konstrukcijās, kā arī jumta seguma bojāšanas vētras laikā. Tāpat sūnas aiztur mitrumu, tās neļauj ātri notecēt lietus un sniega ūdeņiem, tādējādi neļaujot jumtam pēc lietus kārtīgi izžūt. Ilgu laiku atrodoties mitrumā, bitumena dakstiņi kļūst trausli un sāk drupt.

   Sūnas uz betona dakstiņiem un šīferiem savukārt veido sakņu sistēmu porainajā virsmā. Tas un pastāvīgi klāt esošais mitrums noved pie materiāla sabrukuma – veidojas plaisas un segums sāk drupt.

Jumta mazgāšana

   Uz gludiem metāla jumtiem sūnu rašanās nav izteikta, jo to sakņu sistēmai nav kur nostiprināties. Tomēr aļģes uz tiem aug labprāt. Ar laiku jumts iegūst zaļganu nokrāsu. Aļģes lēnām bojā aizsargklājumu un noved pie metāla korozijas.

   Savukārt ūdenim tiekot cauri jumta segumam un nonākot jumta konstrukcijā, var tik bojāta gan siltumizolācija, gan koka daļas, kā arī var sākties pelēšanas un pūšanas process.

   Attīrīt jumtu no sūnām ir ļoti svarīgi - to laicīgi izdarot, Jūs varat atjaunot kādreizējo izskatu un novērst sūnu radītos potenciālos draudus, tādā veidā ietaupot lielu naudas ieguldījumus, kas citkārt rastos jumta remonta un nomaiņas darbos.

Mūsu piedāvātie risinājumi:

  • Pirmkārt jumta mehāniska attīrīšana no sūnām, ja tas jau ir apaudzis.
  • Jumta pēcapstrāde ar pretsūnu līdzekļiem, kas līdz pat vairākiem gadiem var aizkavēt sūnu un aļģu veidošanos.

Neaizmirstiet! Savlaicīga un pareiza jumta kopšana izmaksā daudz lētāk kā kapitāls jumta remonts, kā arī būtiski pagarina visas būves ekspluatācijas laiku un vērtību.

Lai pasūtītu vai saņemtu konsultāciju, zvaniet: 25902246, vai rakstiet uz e-pastu: info@tirijumti.lv

Būsim priecīgi Jums palīdzēt!